فرق درب ضدسرقت و درب معمولی

تفاوت بین درب ضدسرقت و درب معمولی

در این مطلب به فرق درب ضدسرقت و درب معمولی می پردازیم

ایمنی درب های ضد سرقت نسبت به درب های معمولی بیشتر است. یکی از دلایل امنیت بالای درب های ضد سرقت استفاده یک لایه ورقه فولادی در ساخت داخلی درب است که از شکسته شدن درب جلوگیری می کند.

یکی از مهم ترین تفاوت های درب ضد سرقت با درب معمولی، ایمنی، امنیت بالا و همچنین ابزار و یراقی است که در ساخت آن استفاده می شود. ابزار استفاده شده در این درب ها آنها را عایق صوتی و حرارتی نموده است و شما می توانید در صورت نیاز تجهیزات امنیتی جانبی بیشتری را بر روی درب قرار دهید. این در صورتی است که درب های معمولی این قابلیت را ندارند.

در حال حاضر درب های ضد سرقت یکی از پرطرفدارترین ابزارآلات موجود در ساختمان سازی است. درب های معمولی معمولاً از چوب ماسیو و یا MDF ساخته می شود که با توجه به کیفیت چوب استفاده شده روکش همان چوب برای سطح بیرونی آن استفاده می شود.

زمانی که از MDF برای ساخت درب معمولی استفاده می شود دو حالت وجود دارد. در حالتی که درب محمکتر باشد تمام ضخامت آن با استفاده از MDF  ساخته می شود و در حالت معمولی تر دو طرف درب از MDF با ضخامت بیشتر از پنج میل استفاده می شود.

در ساخت درب های معمولی از هیچ نوع فلزی استفاده نمی شود و درب توسط درب ساز بدون قفل و یراق آلات به فروش می رسد و خود شما باید قفل و تمام یراق آلات را تهیه نماید و آن را نصب کنید. اما درب های ضد سرقت چهارچوب درب و خود درب در شرکت ساخته شده و رگلاژ شود.

یکی دیگر از فواید درب های ضد سرقت این است که تمامی یراق آلات مربوطه، دستگیره و قفل های ۷ یا ۱۴ زبانه به خریدار تحویل داده می شود و درب های ضد سرقت با تمامی لوازم جانبی قفل و یراق آلات گارانتی می شود.

یکی دیگر از تفاوت های درب ضد سرقت و درب معمولی در میزان ضخامت آن است. یکی از عواملی که سبب افزایش امنیت درب ضد سرقت می شود ضخامت درب است. میزان قطر درب های ضد سرقت به صورت معمول هفت سانتی متر است ولی ضخامت درب های معمولی ۱/۵ سانتی متر است.

ویژگی درب های ضد سرقت

از ویژگی های مهم درب ضد سرقت می توان به نصب آسان، تنوع رنگ و طرح، قمیت مناسب و مختلف به دلیل ابعاد و اندازه های مختلف اشاره کرد. همچنین ضخامت ورق های بکار رفته در این درب ها نسبت به درب های معمولی بسیار بیشتر است و این امر باعث افزایش امنیت درب های ضد سرقت می شود.

تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی

  • امنیت درب ضد سرقت نسبت به درب معمولی بسیار بیشتر است. در واقع اصلی ترین تفاوت این دو، در امنیت آن است.
  • به دلیل اینکه درب ضد سرقت فاقد هر گونه فضای خالی است امکان ورود افراد غیر مجاز را به کمترین میزان آن می رساند.
  • یکی دیگر از تفاوت های این دو نوع درب در تعداد لوله های آن است که سبب افزایش ایمنی درب ضد سرقت می شود.
  • یکی از تفاوت های مهم بین درب معمولی و ضد سرقت در قفل استفاده شده در درب ضد سرقت است. قفل های استفاده شده در درب های ضد سرقت بسیار پیشرفته تر است. میزان زبانه های استفاده شده در این قفل ۷ یا ۱۴ زبانه است که باز کردن آنها به راحتی امکان پذیر نیست.

خواهشمندیم تجربیات و نقطه نظرات خود را درباره فرق درب ضدسرقت و درب معمولی با ما در میان بگذارید.

1 Comment

  1. محمد گفت:

    واقعا درب های شرکت شما قابل مقایسه با درب های دیگه نیست . بسیار با کیفیت و ظریف طراحی شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − یازده =