تفاوت درب ضد سرقت و معمولی

تفاوت درب ضد سرقت و معمولی آتاک درب

درب های ساختمان فارغ از نوع ساختمان که مسکونی باشد تجاری یا اداری از ضروریات و ارکان اصلی محسوب می شوند‌. اگر تمامی  مراحل  یک ساختمان به خوبی و بهترین نحو ساخته شود اما دربی برای ساختمان تهیه و تعبیه نگردد انگار هیچ کاری صورت نگرفته است‌. امروزه در کنار پیشرفت تجهیزات ساختمانی  درب ها نیز دچار تغییر و تحول گردیده اند. درب های ضد سرقت از آخرین تکنولوژی های به کار رفته در ساختمان می باشد‌. این درب ها نسبت به درب های معمولی دارای ویژگی های برتر و بهتری هستند. در مقاله پیش رو از اتاک درب به کیفیت درب های معمولی و ضد سرقت پرداخته و تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی را توضیح می دهیم.

درب های معمولی

درب های معمولی که برای ساختمان های مختلف تهیه و تولید می گردد انواع مختلفی با کاربردهای گوناگون دارند. درب های معمولی در جنس های آهن، آلومینیوم و چوب ساخته می شوند. این درب ها معمولا در اندازه بزرگ برای ورودی های ساختمان و معمولی برای استفاده در اتاق ها ساخته می شوند. درب هایی که برای ورودی ساختمان ساخته می شوند از جنس آهن هستند. درب هایی که برای اتاق ها در نظر گرفته می شوند ازجنس چوب و آلومینیوم می باشند.

در مورد درب اتاق های معمولی که از جنس چوب ساخته می شوند چهارچوب اصلی از جنس چوب یا قوطی های فلزی می باشد. درب ها هم از شبکه داخلی چوبی و روکش ام دی اف یا نئوپان می باشند. درب های آلومینیومی که برای اتاق ها ساخته می شوند از اسکلت میلگردی با چهارچوب و صفحه های آلومینیومی می باشد. تفاوت درب ضد سرقت ترک و درب معمولی نیز در جزئیات آنهاست.

بررسی درب های ضد سرقت

همانگونه که گفتیم با پیشرفت تکنولوژی درب های ساختمانی نیز دچار تغییرات کیفیتی قرار گرفت که درب های ضد سرقت از این نوع درب ها می باشند. در مورد ساختار درب های ضد سرقت بایستی بگوئیم که کلا با درب های معمولی تفاوت داشته و دارای استاندارد خاص خود می باشند. با بررسی این درب ها می توانیم به طور دقیقی، فرق این مدل درب ها را بدانیم. این موارد عبارتند از:

  • استفاده از چهارچوب فولادی با ضخامت استاندارد
  • ورق فولادی مقاوم در برابر ضربه برای صفحه درب اصلی استفاده می شود
  • استفاده از روکش های مختلف از جنس چوب، ورق استیل، آلومینیوم و دیگر مواد اولیه
  • قفل های متفاوت با قفل های معمولی در آن ها دیده می شود.
  • استفاده از کلاف فولادی و ضدضربه و مقاوم در برابر دیلم که برای خم کردن صفحه استفاده می شود و دیگر موارد.

تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی

در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی دقیق تفاوت های بین این دو مدل درب بپردازیم.

تفاوت درب ها در عایق بودن

از بارزترین تفاوت درب ضد سرقت با درب معمولی عایق بودن درب های ضد سرقت در برابر حرارت و صدا می باشد. در حالی که درب های معمولی این خاصیت را ندارند. از تفاوت های دیگر این درب های ضد سرقت با معمولی در امنیت بالای آن است. درب های ضد سرقت در برابر ضربه و برش ایمن می باشند. در حالیکه درب های معمولی این چنین خاصیتی را ندارند.

تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی در قفل و لولا

تفاوت دیگر درب های ضد سرقت با معمولی در استفاده از قفل های خاص در درب های ضد سرقت می باشد‌. این قفل ها در برابر حرارت و ضربه و دستکاری مقاوم هستند‌. استحکام و مقاومت درب های ضد سرقت با وجود لولاهای ویژه و محکم با تعداد بالا است.

تفاوت دیگر درب های ضد سرقت و معمولی در کلاف درب ها می باشد که در دربهای ضد سرقت این کلاف ها آنقدر محکم هستند که دربرابر فشار دیلم برای خم شدن دارای مقاومت بالاتری هستند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت اتاک درب ما به بررسی تفاوت درب ضد سرقت و درب معمولی پرداختیم. اما نکته آخر این که درب های ضد سرقت  و درب لابی نیز دارای کیفیت های متفاوتی می باشند. در کشور ما درب ضد سرقت ترک طرفداران بیشتری دارند و از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند. درب های معمولی برای اتاق های داخل ساختمان مناسب  هستند. اما اگر قصد دارید برای درب ورودی ساختمان دربی را تهیه کنید بهترین انتخاب درب های ضد سرقت می باشد. حتی استفاده از درب های فلزی و آکاردئونی نیز امنیت درب های ضد سرقت را ندارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + شانزده =