درب ضد سرقت با ساختار فولادی چه ویژگی هایی دارد؟

درب فولادی

درب فولادی

درب ضد سرقت با ساختار فولادی

درب های فولادی نقش مهمی در امنیت یک منزل و یا محیط کار ایفا می کنند که نوع این درب ها در میزان بالاتر رفتن امنیت هر محیط نیز موثر می باشد.

از دغدغه های هر روزه افراد جامع ، افزایش سطح امنیت مکان های خاص از جمله ؛ محل کار و محل سکونت است . استفاده از درب های ضد سرقت ، ق تاثیر عمده ای بر امنیت  اماکن مورد استفاده انسان دارد . درب های ضد سرقت به دلیل متریال اولیه به کار گرفته شده از استحکام بالاتری در برابر ضربات مکانیکی و ورود سارقین، برخوردار هستند . این درب ها در گونه های مختلف طراحی و ساخته می شوند .  در این مقوله درب های ضد سرقت فولادی ، نسبت به مدل های دیگر استحکام مناسب تری دارند .

درب های ضد سرقت استیل به دلیل استفاده از فولاد ضد زنگ کیفیت و ایمنی درب را علاوه بر زیبایی ظاهری درب های ضد سرقت بسیار افزایش می دهد .

درب های فولادی با ساختار فولادی یکی از محصولات متنوعی می باشد که معمولا از آلیاژ استنلس استیل ۳۰۴ و در برخی موارد خاص از آلیاژ ۳۱۶ ، ساخته شده و در صنعت ساختمان استفاده می شود. درب درب هلی آتاک درب ایران تماما از ورق ( آلیاژ ۳۰۴ ) دارای ضخامت ۱.۵ میلی متر و به صورت دوبل ، ساخته می شود و استراکچر داخلی از استحکام و ظاهری آراسته ، بهره می برد.

استفاده اژ فولادهای ضدزنگ برای ساخت درب های ورودی ضدسرقت و ترکیب آن ها با مواد اولیه ای از جمله ؛ ترمووود ( چوب ترمو ) ، شیشه ( در رنگ ها و ضخامت های متنوع ) ، سنگ و فلزات رنگی دیگر ، طرح ها و مدل هایی زیبا و توام با کیفیت بالا ایجاد می نماید . درب های با ساختار فولادی با مقاومت بسیار بالا در برابر فشار مکانیکی برای به عنولن سدی در برابر سارقین عمل می نماید که گذر از آن را بسیار سخت می کند.همچنین فولاد ضد زنگ در برابرشرایط محیط ( اشعه خورشید و رطوبت ) از مقاومت خوبی بهره برده و عمر آن را افزایش می دهد. به همین دلیل استفاده از درب های فولادی برای ساختمان ها به صورت روز افزون در حال افزایش است .  استیل ها انواع مختلفی دارند:

فولاد های ضد زنگ  ( استنلس استیل ) نسبت به درصد و عناصر به گروه های ؛

* فولاد ضد زنگ آستنیتی

* فولاد ضد زنگ فریتی

* فولاد ضد زنگ مارنزیتی

* فولاد ضد زنگ دوبلکس

تقسیم می شوند.

رایج ترین فولاد ضد زنگ در گروه فولاد ضد زنگ آستنیتی ( زیر گروه ۳۰۰ ) قرار دارد و نام کامل آن  استنلس استیل ۳۰۴ می باشد که با نام های A2 یا ۸/۱۸ نیز شناخته می شود که به دلیل ویژگی ها بارز آن در محصولات آتاک درب ایران مورد استفاده قرار می گیرد . این استیل کاربرد های بسیاری در زندگی انسان ها دارد و می توان به ابزارآلات آشپزی و آشپزخانه ، کاربرد های دکوراتیو و کاربرد های ساختمانی از جمله پنجره و درب های ضدسرقت اشاره کرد .

مزایای استفاده از فولاد در ساختمان‌سازی نیاز به فضای کمتر به دلیل استحکام به وزن بالای آن این موضوع خصوصاً در مکان‌هایی که محدودیت فضایی بیشتری دارند اهمیت بیشتری دارد.

مقاوم در برابر زلزله

خاصیت ذاتی فولاد به شکلی است که در برابر فشار و نیروهایی مانند زلزله، طوفان و.. انعطاف‌پذیری مناسبی دارد، و با وارد شدن فشار به‌جای اینکه خرد شود، زیر بار شدید  تنها ممکن است خم شود و این امر در بجث ایمنی درب ها بسیار حائز اهمیت است.

بازیافت پذیری

حتی پس از تخریب یک بنا می‌توان مقاطع فولادی بکار رفته در آن را به‌طور کامل بازیافت کرد. سیستم بازیافت ضایعات آهن ذوب کردن و استفاده مجدد از فولاد بدون از دست رفتن خواص آن است. این امر باعث صرفه‌جویی در مصرف منابع خام طبیعی خواهد شد و در محصولات آتاک درب ایران بازیافت پذیری اجزای درب نیز مورد توجه قرار میگیرد.

طول عمر بالا

اسکلت درب باید به نحوی باشد که در طول زمان و پس از گذشت مدت‌زمان کمی از بین نرود و باعث تخریب کامل سازه درب نشود. درب های با ساختار فولادی برای چندین دهه بادوام و مستحکم، بدون پوسیدگی و تخریب باقی خواهند ماند.

به‌طورکلی استفاده از آهن‌آلات و فولاد در صنعت ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، و آنها در تمام مراحل ساخت ازجمله: اسکلت بنا، تزئینات، یراق‌آلات، پوشش‌ها، لوله‌کشی و امروز به صورت گسترده ای در درب های ضدسرقت استفاده می‌شود. شایان ذکر است در تمام محصولات آتاک درب ایران ساختار داخلی فولادی و از جتس فولادهای ضدزنگ می باشد که این ساختار به صورت سرتاسری و دوبل می باشد و بدین ترتیب ایمنی محصولات دوچندان شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − ده =