کاربرد چوب در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری

درب ضد سرقت چوبی

درب ضد سرقت چوبی


نقش چوب در دکوراسیون داخلی و معماری

چوب یکی از ابتداعی ترین مصالح طبیعی است که بشر از قدیم تا به الان مورد استفاده قرار داده است چوب همچنین از جمله کاربردی ترین مصالح در درب ضد سرقت چوبی بشمار می آید
از زمان های گذشته استفاده از چوب در صنعت ساختمان و دکوراسیون بسیار رواج داشته است .
بسیاری از مسیرها از طریق پل های چوبی بهم متصل شده اند و در ساخت بسیاری از بناهای معروف از چوب استفاده شده است .
چوب به راحتی با سایر مصالح ساختمانی تلفیق پیدا میکند و جلوه ای چشم نواز و بی نظیر به وجود می آورد .
زیبایی بصری چوب قابل مقایسه با سایر مصالح نیست به همین علت امروزه برای جلوه ی بیشتر نماها از چوب استفاده میشود .
همچنین معماران و طراحان ، به دلیل حس آرامشی و گرمایی که چوب در فضا ایجاد میکند ، استفاده از چوب را در اولویت های طراحی خود قرار میدهند .
چوب ها انواع مختلف و رنگ های متفاوتی دارند و هر صنعتی طبق نیاز خود از نوع خاصی از چوب ها استفاده میکنند . به طور مثال در سالهای اخیر اکثر معماران و طراحان از نوع خاصی از چوب به نام چوب ترمو استفاده میکنند که این موضوع مورد توجه طراحان آتاک درب نیز بوده است و بدین ترتیب محصولاتی هماهنگ با متریال های روز دنیای معماری ارائه نموده است.
چوب ها عایق صدا و حرارت میباشند و به همین دلیل و همچنین به دلیل زیبایی بصری چوب ها ، امروزه از آن ها در تولید درب ها به‌وفور‌ استفاده میشود.
چوب ها انواع مختلفی دارند و از چوب های رایجی که معمولا در صنایع چوبی و مبلمان میتوان نام برد.
از خواص ظاهری چوب راش ، درون نا مشخص و به رنگ کرم مایل به قرمز است؛ چوب گردو به رنگ خاکستری مایل به قهوه ای تیره و دارای نقوش زیبا و نسبتا با دوام است
در واقع چوب گردو سخت تر از چوب راش می باشد علاوه براین چوب گردو در مقابل فشار،خمش و کشش مقاوم تر و محکم تر از چوب راش است.
چوب سخت(چوب گردو)چوب هایی هستند که به خوبی و به آرامی می سوزند ولی چوب نرم (چوب راش) چوب هایی هستند که آتش تولید شده آن ها دارای حرارت زیادی است ولی عمر کوتاه دارد.
به طور کلی چوب ها بهترین مصالح در صنعت ساختمان علی الخصوص در صنعت درب های داخلی و خارجی و درب ضد سرقت چوبی بشمار می آیند.
بلوط نیز چوبی قوی است و کار با آن آسان است.چوب بلوط در برابر رطوبت مقاوم است و می توان از آن در مبلمان فضای باز استفاده کرد.
چوب بلوط نوعی چوب سخت است و در ایالات متحده بسیار شناخته شده است در واقع ، این چوب سخت در امریکا پرورش می یابد.این درخت دارای رشدی بسیار کند است , این رشد آهسته باعث متراکم شدن چوب می شود و ساخت و سازی بسیار قوی و بادوام را ایجاد می کند و برای بسیاری از برنامه های مختلف این چوب مناسب است . از این رو آتاک درب ایران نیز بر آن شد که بخشی از محصولات خود را به درب های ساخته شده از چوب بلوط اختصاص دهد.
این درب ها در دو دسته ی رویه های ۱۲ میل و ۴۸ بلوط آمریکایی و در دوسبک مدرن و کلاسیک تولید می شوند. درب های سری مدرن آتاک درب عموما از الوار بلوط ۴۸ میل تولید می شوند. استفاده از چوب برای درب ضد سرقت چوبی بلوط علاوه بر زیبایی استحکام زیادی را نیز برای رویه ی درب به ارمغان می آورد .
طراحان آتاک درب ایران با ترکیب این استحکام و طراحی مدرن و همچنین سیستم ضد دیلم منحصر بفرد خود محصولات جدیدی را ارائه نموده اند که خواست و سلیقه ی گروه های مختلف کاربران را تامین می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *