ویژگی های درب ضد سرقت کلاسیک؟

درب-ضد-سرقت-کلاسیک

درب-ضد-سرقت-کلاسیک


ویژگی درب ضد سرقت کلاسیک

سبک کلاسیک از سبک های معماری است که برگرفته از معماری دوران کلاسیک روم و یونان می باشد. بیشتر سبک‌های معماری(درب ضد سرقت کلاسیک) بعد از رنسانس در اروپا‌ معماری کلاسیک محسوب میشوند. عناصر معماری کلاسیک در زمینه‌های معمارانه متفاوتی به کار گرفته شده‌اند.

تعریف کلی سبک کلاسیک

تصور ما از سبک کلاسبک تصوری معمارانه ای است که اغلب با بناهای خاصی معرفی می شود. مانند پارتنون برای یونان باستان، کلیسای سنت پیترو باستانی صدر مسیحیت، و تمپیه تو برای دوره رنسانس پیشرفته. استفاده از طرح نمای رومی در بناهای کلاسیک از مهم ترین نشانه های این دوره بوده است. از قرن ۱۶ میلادی ، نظریه پردازان معماری سبک کلاسیک را در پنج دسته قرار داده اند. این دسته ها از یونان باستان ریشه گرفته و بعدها توسط رومیان مورد تغییر قرار گرفتند. البته تنها سه دسته اصیل معماری وجود دارند که دوریسی، ایونی و کورینتی نی باشد و توسط یونانیان اختراع شده‌اند. بعدها رومی‌ها شیوه توسکانی، که مدل ساده شده شیوه دوریسی می باشد و شیوه آمیخته را که در اصل شیوه کورینتی با تزئینات بیشتر است به آن هااضافه کردند.
در این میان طراحی داخلی کلاسیک طبق اهداف امپراطوری یونان و روم، یعنی « نظم، تقارن و تعادل » بنیانگذاری شد. عنصر اصلی در سبك کلاسیك قراردادن نقطه کانونی در محدوده دارای تعادل بصری می باشد. دکوراسیون کلاسیک دارای عظمت و شكوه معماری می باشد و در تمام جوانب با اُبهت است.در این سبک متریال های سبك باید طبیعی و وزین باشند مانند سنگ های کار شده یا ساده، پارکت های طبیعی، رنگ، کاغذ دیواری،گچ لوسترهای کریستال، ورق طلا و …

سایر ویژگی های درب ضد سرقت خوب

عناصری که در دکوارسیون سبک کلاسیک استفاده می شونند حتماً باید هماهنگ باشند و بیانگر حسی آشنا باشند تأکید سبک کلاسیک بر اساس خطوط، فضاهای منحنی و وسایل مدور می باشد.
به نوعی می توان گفت این سبك یكی از سبك های منظم است که پایداری و استقامت را به محیط القا می کند.سبک کلاسیک به سبكی با رنگ های غنی و فاخر معروف است . سبک کلاسیک مناسب کسانی نیست که به ناهماهنگی و شیوه های تلفیقی علاقه دارند بلکه این سبک سبک بر مبنای تقارن است.
البته راه هایی نیز جهت جلوگیری از جلوه ی ایستای دکوراسیون وجود دارند.

در سبک کلاسیک گرما یکی از  مهمترین ویژگی ها می باشد در نتیجه طرح زیبا و رنگ منحصر بفرد چوب موجب افزایش گرما می شود و باعث می گردد محیط داخلی لوکس تر به چشم بیاید.
همچنین استفاده از چوب در طراحی داخلی ساختمان نشانگر قدمت طراحی می باشد و با توجه به اینکه سبک کلاسیک به حفظ سنت پایبند است بنابراین درب ضد سرقت کلاسیک از جمله عناصر مناسب برای این سبک می باشد.

معرفی مدل درب ضد سرقت کلاسیک

درب های چوبی کلاسیک

با توجه به نیاز تمامی سبک ها به درب های مناسب با سبک خود درب ضد سرقت کلاسیک نیز به تدریج در دنیا طراحی شده و گسترش یافتند.این نوع دربها به صورت تمام چوب و یا روکش چوب هستند و می توانند شامل عناصری مانند بر جستگی ، قاب های دارای فریم ، کتیبه های لوکس ، منبت های فاخر،تاج های مزین، روکوب و پشت کوب، دستگیره های گلد، کرومیک و برنزی،رنگ های پتینه و پوششی یا پلی اورتان و همچنین رنگ های تیره باشند.

درب های چوبی کلاسیک آتاک درب ایران از چوب های مختلفی مانند چوب راش، بلوط و گردوی آمریکایی در طرح ها و رنگ های مختلف ساخته می شوند. این دسته از درب های آتاک درب ایران که جهت مصارف داخلی، لابی و ورودی واحد طراحی شده اند دارای روکش های طبیعی چوب همراه با چینش صحیحی از عناصر مورد استفاده در سبک کلاسیک می باشد و مجموعه ای از زیباترین انتخاب ها برای سبک کلاسیک را در اختیار کاربران قرار داده است. در حال حاضر نیز مجموعه ی آتاک درب ایران با بهره مندی از تیم مجرب طراحی خود در حال طراحی دسته های جدیدی از درب های ضد سرقت و ضد دیلم با رویکرد درب ضد سرقت کلاسیک می باشد و به طور پیوسته سعی در تامین نیازهای کاربران کلاسیک دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *