ویژگی های انواع درب چوبی

درب-چوبی

درب-چوبی


درب چوبی

با نگاه به تاریخچه پیدایش درب ها  و درب چوبی میبینیم که مواد اولیه موجود در جوامع ساختار اصلی درب را به وجود می آورندو با گذشت زمان کامل تر می شوند. اجزای مختلف درب ها نیز به مرور زمان و با توجه به نیاز انسان ها به وجود آمده و فرم مربوط را به خود گرفته است.

در طول تاریخ از فلز و چوب بیش از هر ماده دیگری برای ساخت درب استفاده شده و در اکثر موارد ترکیب این دو ماده متریال اصلی تمام درب ها است و میبینیم که در گذشته درب ها از جنس چوب ، فلز و مواد دیگر بودند که در دیوار ساختمان گذاشته می شود تا رفت و آمد به داخل وخارج آن امکان پذیر شود.

در این میان در معماری ایرانی ، قدیمی ترین درب ها در دوره ی ماد ها ایجاد شدند و بیشتر از جنس چوب بوده اند . اکثر این درب ها دارای چهارچوب چوبی بوده و ورودی لنگه هم آهنکوبی می شدند.

قدیمی ترین درب نیز که از آغاز اسلام باقی مانده در یزد ثبت گردیده است.اکنون با نگاهی به گذشته و تاریخچه چیدایش و گسترش درب ها می توان گفت که اصول ابتدایی همچنان باقی هستند اما با توجه به تنوع و گستردگی مواد اولیه و ارتباط بین فرهنگ ها، تنوع تولید درب نیز بیشتر شده است.

تولید و ساخت درب ها با مواد مختلفی امکان پذیر است . درب هایی که با استفاده از چوب های طبیعی ساخته می شوند و برای این منظور از چوب درختان متفاوتی همچون گردو ، بلوط ، راش ، ملچ ، افرا و … استفاده می شود . طرح های موجود در این چوبها نیز بسیار متفاوت هستند . یکی دیگر از جنس های مورد استفاده در تولید درب ها MDF می باشد که از فیبر فشرده با چگالی معین تولید می شود و در ساخت انواع درب ها از آن استفاده می شود و با روکش های متفاوت تزئینات متنوعی می تواند داشته باشد اما ام دی اف جلوه و زیبایی درب های تهیه شده از چوب طبیعی را ندارد. به طور کلی یک درب چوبی آتاک درب ایران از رویه، کلاف، شبکه داخلی و مواد پر کننده تشکیل می شود.

رویه ها جنس های مختلفی مانند چوب، MDF و … باشد که در درب های آتاک درب ایران تنها چوب طبیعی مورد استفاده قرار میگیرد.

کلاف که از اجزای اصلی درب بوده و داخل آن شبکه داخلی با مواد پر کننده قرار گرفته  و رویه ی درب  روی شبکه قرار می گیرد. درب های چوبی واحدها ، درب های داخلی، درب لابی و یا درب های اداری آتاک درب ایران همواره با توجه به ابعاد و واحدها، سبک ساختمان ها و براساس استاندارد طراحی می گردد. در این میان در درب های چوبی علاوه بر زیبایی استحکام درب نیز بسیار حائز اهمیت است که این مسئله نقش بسیار زیادی در قیمت تمام شده ی درب خواهد داشت. به طور کلی ارزان بودن یک درب میتواند نشان درستی از رعایت نشدن استاندارد ساخت آن باشد.

درب های چوبی آتاک درب ایران انواع مختلفی دارند

  • درب های ورودی ساختمان( لابی)
  • درب های واحد و درب های داخلی

در درب های ورودی بیشتر مسائل امنیتی را باید رعایت کرد و درب یک واحد مسکونی یا اداری می تواند گویای فرهنگ، سبک زندگی، نوع طرز فکر و… از ساکنین آن واحد باشد. در این میان در درب های بحث امنیت آنها اندکی کم رنگ تر خواهد بود.

را توجه به درب های مورد استفاده در دنیا میبینیم که درب های چوبی بیشترین آمار استفاده را در تمام دنیا در بر می گیرند. 

از درب های چوبی شخصی ساز گرفته تا درب های چوبی تولید شده در کارخانه ها که اکثر مراحل تولید آن بدون دخالت دست اتفاق می افتد. شرکت آتاک درب ایران نیز سعی نموده که با توجه به پیشرفت تکنولوژی درب هایی تولید نماید که همزمان با استفاده از چوب در مواد اولیه خود از مواد طبیعی و مصنوعی مختلفی نیز گاه برای ایجاد طرح های متنوع تر و گاه جهت مقاومت بیشتر در برابر آب و آفتاب استفاده نماید. درب های چوبی آتاک درب ایران به دو دسته ی تمام چوب و درب ضد سرقت با رویه ی چوبی تقسیم می شود.درب های تمام چوب که عموما جهت مصارف داخلی و یا درب های لابی مورد استفاده قرار میگیرد تماما از چوب های طبیعی بوده و با روکش دهی های لازم مقاومت مورد نیاز مشتریان را تامین می نماید‌. در انتخاب درب های داخلی دکوراسیون واحد بسیار تاثیر گذار است.

زمانی که تصمیم به طراحی دکوراسیون واحد خود دارید متوجه می شوید که انواع زیادی از درب های ورودی، داخلی و انواع درب ضد سرقت برای انتخاب وجود دارد. درب های چوبی ساختمان مزایای بسیاری دارد که آن را گزینه ی مناسبی جهت انتخاب می نماید. یکی از مهم ترین این عوامل تنوعی است که به دلیل جنس چوب در درب های داخلی ایجاد شده است. انتخاب صحیح درب چوبی داخلی که دارای کیفیت بالا باشد و متناسب با سایر ارکان دکوراسیون واحد باشد، می تواند زیبایی واحد شما را چندین برابر کند. درب های داخلی باید مستحکم و توپر باشد، تا هم عمر زیاد و هم امنیت بالایی داشته باشد گرچه این درب های چوبی لیست قیمت بالاتری نیز دارند.

قیمت درب چوبی

درب های چوبی به واسطه ی متریال قیمت بالاتری نسبت به سایر درب ها دارند. البته لیست قیمت درب های چوبی به عوامل مختلفی از جمله جنس چوب بکار رفته در درب، رنگ درب و یراق آلات آن بستگی دارد. درب های تمام چوب از نظر زیبایی نیز بی رقیب اند.

درب های با رویه ی چوب آتاک درب ایران نیز از پرس رویه های طبیعی چوب روی صفحه های فیبری حاصل می شود و اصولا به خاطر این نوع صفحات دارای وزن سنگینی می باشند. علاوه این وجود تنوع بالا در طرح های این درب ها درب چوبی آتاک درب ایران را به انتخابی مناسب برای تمامی سبک ها تبدیل نموده است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *