چند نکته مهم جهت خرید درب ضد سرقت ایرانی، ترک

نکات خرید درب ضد سرقت

در این مطلب به بررسی نکات خرید درب ضد سرقت ، انواع آن و شرکت ها و کشورهای تولید کننده آن می پردازیم

همانطور که از اسم آن مشخص است درب ضد سرقت به دربی گفته می شود که می تواند در برابر هر گونه دستکاری و تخریب مقاوم و مانع ورود سارقین به داخل خانه می شود. البته باید به این نکته توجه داشت که این امر به منزله ی اطمینان صد در صد ایمنی خانه نیست ولی می توان گفت نسبت به درهای معمولی تفاوت بسیار زیادی دارند.

برخلاف درهای معمولی درب های ضد سرقت در مقابل برش، فشار، اهرم و دستکاری قفل دارای ایمنی و امنیت بالاتری هستند. شما می توانید با نصب درب ضد سرقت با اطمینان بیشتری از خانه خود خارج شوید و درب منزل خود را قفل نمایید. یکی از مهم ترین دغدغه تمامی مردم مسئله حفاظت از خانه هنگام خروج از خانه است که این امر با وجود درب های ضد سرقت تا حدود بسیار زیادی از نگرانی افراد کاسته است.

نکات قابل توجه در هنگام خرید درب های ضد سرقت:

  1. جنس چهارچوب درب: برای ساخت چهارچوب درب باید از فلزی استفاده شود که دارای آلیاژ خوب و با کیفیت باشد. برای جوشکاری بهتر است از جوش CO۲ استفاده کنید که دارای مقاومت بیشتری است.
  2. میزان ضخامت چهارچوب درب: میزان ضخامت چهارچوب در باید ۵/۱ میلی متر یا بیشتر باشد.
  3. جنس لولای درب: یکی از مهم ترین موارد که باید به آن توجه بسیار زیادی داشته باشیم جنس لولای درب است زیرا لنگه درب بر روی این لولا قرار دارد و می چرخد.
  4. جنس نوع قفل و کلید: باید به نوع قفل و کلید بسیار دقت کرد و بهترین را انتخاب کرد. بهترین سازنده قفل و کلید در جهان کشور ترکیه و شرکت کاله است. شما می توانید به راحتی در ایران این نوع قفل و کلید را پیدا کنید.
  5. کیفیت دستگیره و ابزار یراقی: در پایان بهتر است بدانید کیفیت دستگیره و ابزار یراقی که در ساخت درب های ضد سرقت استفاده می شود بسیار حاذ اهمیت است و باید از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.

انواع درب ضد سرقت ترک

در کشور ایران بیشترین درب های ضد سرقت موجود در بازار ساخت کشور چین و ترکیه است. خوب است بدانید که محصولات چینی دارای چندین نوع درجه از لحاظ کیفیت هستند که درب های ضد سرقت چینی نیز به همین صورت هستند که در بعضی موارد از درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه بسیار بهتر هستند.

تفاوت بین درب معمولی و درب ضد سرقت

  1. درب های ضد سرقت دارای امنیت و ایمنی بیشتری نسبت به درب های معمولی است. که این امر مربوط به ابزار یراق مورد استفاده در درب های ضد سرقت است.
  2. در میان دو رویه درب های ضد سرقت از ورق فولادی استفاده شده است تا از شکسته شدن و سوراخ شدن آن توسط سارقین جلوگیری شود.
  3. در درب های معمولی از دو لولا استفاده می شود اما در درب های ضد سرقت از سه یا بیشتر از سه لولا استفاده می کنند و این لولا ها یا به صورت مخفی هستند و یا به سمت داخل قرار دارند تا از دسترسی سارقین جلوگیری نمایند.
  4. بر خلاف درب های معمولی درب های ضد سرقت عایق صدا هستند و در اطراف چهارچوب از زه لاستیکی استفاده شده است تا از ورود گرد و خاک جلوگیری شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *