سبک نئوکلاسیک چه تاثیری در طراحی درب ها دارد ؟

درب کلاسیک ضد سرقت

درب کلاسیک ضد سرقت


سبک نئو کلاسیک در معماری داخلی

سبک نئو کلاسیک در دهه ۱۷۵۰ در انگلیس و فرانسه ظهور کرد این سبک برای افرادی با ظاهر ، سلیقه و وضعیت خاص ایجاد شده است.در این سبک  استفاده زیاد از مبلمان ، گل و وسایل تزئینی ، جایی ندارد .

این سبک شامل استفاده از ترکیبات رنگی طبیعی بدون سایه روشن و براق است. برخی از ویژگی های کلاسیک مانند  قالب های گچبری، آینه ها و الگوهای کلاسیک نیز از ویژگی های ضروری نئوکلاسیسم است.

جهت ایجاد سبک نئو کلاسیک فضایی وسیع با سقف بلند و پنجره های بزرگ مورد نیاز است و این ویگی ها به وسیله ی این سبک تقویت می شود. 

سبک نئوکلاسیک تلفیقی از سبک مدرن را نیز در خود دارد و براساس قوانین متقارن استفاده می باشد. در این سبک دیوار ها با تابلو ها و قالب های هندسی به همراه تزئینات ساده ای از گل آرایی تزئین می ‎شوند.

کف اتاق از جنس پارکت از جمله بایدهای این سبک هست.

در این سبک (نئو کلاسیک ) پنجره ها و درهای ورودی عموما با استفاده از عناصر گچبری ساده تزئین می شوند.

در این سبک استفاده از مبلمانی ساده و دارای چوب های طبیعی ظریف بسیار حائز اهمیت است بر همین اساس مجموعه ی آتاک درب ایران با نظر گرفتن طراحی های ظریف در درب های ضد سرقت و درب های لابی تلاشی مضاعف جهت تناسب گروهی از محصولات خود با این سبک داشته است.

در این سبک جهت حفظ تعادل و سادگی تنها اثاثیه ضروری به کار می ‎روند. مبل ، چند صندلی و یک قفسه کتاب در پذیراییو در اتاق خواب تخت خواب ، صندلی، قفسه و کمد قرار می گیرند.

در طراحی نئو کلاسیک با استفاده از رنگ های طبیعی مانند خاکستری ، بژ و کرم، سفید ، طلایی ونقره ای و غیره اثری مجلل و شیک ایجاد می شود. عناصر مورد استفاده ساده و مدرن اند. مارکت های چوبی از جمله بایدهای این سبک است و تلفیق این پارکت ها با درب های ساده و متقارن ساخته شده از چوب طبیعی زیبایی دکوراسیون را تکمیل می نماید.

در واقع میتوان گفت که سبک نئوکلاسیک پوسته‌ای کلاسیک بر روی امکانات مدرن است. در درب های آتاک درب ایران نیز با تکیه بر جدید ترین سیستم های امنیتی و رویه های ساده و کلاسیک طرح هایی متنوع و متناسب با سلیقه ی صاحبان سبک نئوکلاسیک فراهم نموده است. این درب عموما دارای رویه های ۱۲ میلمتری از جنس گردو، راش و بلوط آمریکایی می باشند. شبکه داخلی فولادی است و ضخامت ورق سرتاسری ۱.۵ میلیمتر می باشد‌. تمامی درب ها دارای ۱۰ سال گارانتی برای رویه درب و ۵ سال هم گارانتی برای یراق آلات می باشند. وزن درب ها از ۱۳۵ گیلوگرم به بالا بوده و سیستم ضد سرقت درب ها توسط سیستم منحصر بفرد ضد دیلم که نتیجه ی طراحی مجموعه ی آتاک درب ایران می باشد، تکمیل می شود. علاوه بر ویژگی ها فوق وجود امکانات جانبی قابل افزودن به درب ها نیز رنج وسیعی از حد ایمنی و زیبایی را برای کاربران فراهم می نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *