ویژگی درب های ضد سرقت استاندارد

ویژگی درب های ضد سرقت استاندارد

ویژگی درب های ضد سرقت

استفاده از درب های ضد سرقت بخاطر ایجاد امنیت بالایی که بوجود می آوردند امروزه مورد توجه اکثر سازندگان مجتمع های مسکونی، اداری و تجاری قرار گرفته است. بخاطر همین استقبال شرکت های مختلفی در سرتاسر دنیا در کار ساخت درب های  ضد سرقت می باشند. در کشور ما نیز شرکت های مختلفی در کار ساخت درب های ضد سرقت می باشند. ولی بایستی این نکته را نیز یادآوری کنیم که درب های  ضد سرقت ساخت کشور ترکیه از کیفیت بالاتری برخوردارند و طرفداران بیشتری نیز دارد. در مورد درب های  ضد سرقت یک سری قوائدی بایستی رعایت گردد تا بتواند جنبه استاندارد را به خود بگیرد. در مقاله پیش رو از اتاک درب در مورد ویژگی درب های  ضد سرقت استاندارد توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

مشخصات و ویژگی درب های ضد سرقت استاندارد

درب های  ضد سرقت و درب های لابی خصوصا نوع ایرانی آن از تنوع زیادی برخوردار هستند. به همین خاطر بایستی هنگام خرید این درب ها مواردی را در نظر داشته باشیم که عبارتند از:

 • دارا بودن دوربین چشمی با زاویه دید بالا
 • مجهز به زنگ داخلی (Wide Vision)می باشند
 • دستگیره های درب های ضد سرقت جنسی آلومینیومی دارند که کیفیت بالایی دارد.
 • قابلیت تنظیم لولا از دیگر مشخصات این درب ها می باشد
 • نوع رنگ درب های ضد سرقت  استاتیک بوده و قبل از مرحله رنگ آمیزی جرم گیری شده اند و به همین دلیل از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند و با توجه به چندین مرحله رنگ کاری کیفیت و دوام بسیار بالایی دارند.
 • از دیگر مشخصات درب های ضد سرقت کیفیت خوب و بالا هنگام بسته شدن آنها می باشد و یکی از نشانه های کیفیت بالای این درب ها نرمی و بدون سر و صدا بودن آنها می باشد.

مهمترین ویژگی درب های ضد سرقت استاندارد

ازمهمترین شاخصه ها و ویژگی درب های ضد سرقت استاندارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قطر ورق لنگه درب ۵/۱ میلی متر و ضخامت آن ۷ سانتی متر است.
 • کلاف لنگه درب از جنس قوطی فلزی و توسط دستگاه مخصوص با ضخامت ۵ میل ساخته شده است.
 • ابعاد این کلاف که دور تا دور لنگه درب را می پوشاند ۱۲۰×۵۰ میلی متر می باشد. همچنین داخل درب ضد سرقت از یونولیت یا پشم سنگ پوشیده شده است.
 • درب های ضد سرقت  استاندارد توسط پلاستوفوم پرشده اند. پرشدن درب ها بوسیله پلاستوفوم هزینه بیشتری دارد. اما به همان نسبت امنیت بیشتری را ایجادمی کند.
 • از دیگر مشخصات و ویژگی درب های ضد سرقت  استاندارد استفاده از ورق فلزی بسیار مستحکم در داخل این درب ها به کار رفته و امنیت این درب ها را تاحدود بسیار زیادی افزایش می دهد.
 • درب ضد سرقت  استاندارد چندین قفل گاوصندوقی دارد و از چند نقطه به چهارچوب متصل می شود.
 • محفظه این درب ها از مقوای لانه زنبوری پرشده است که عایق خوبی در برابر بوده و از ورود و خروج آلودگی صوتی به ساختمان ممانعت می کنند.
 • در درب های ضد سرقت  استاندارد سه تکه ورق با قطر یک میل به صورت سینوسی داخل درب قرار گرفته است.
 • از دیگر مشخصات درب های ضد سرقت  استاندارد داشتن زبانه های متحرک این درب ها می باشد که هر کدام از این زبانه ها دارای قفل های امنیتی و سوئیچی می باشند. در سیستم قفل های مرکز زبانه های متحرک ۱۴ تا است. در سایر قفل ها این مقدار ۷ می باشد.

وجود هر کدام از این موارد باعث شده است تا درب های ضد سرقت استاندارد با ویژگی های خاص خود به عنوان انتخاب مناسبی شناخته شوند.

چگونه به کیفیت درب ضد سرقت پی ببریم؟

با توجه به استاندارد درب ضد سرقت، اطلاع از کیفیت آن ها باعث می شود تا بتوانیم به انتخاب بهتری برسیم. اصلی ترین مسئله ای که باید به آن توجه داشته باشیم، بسته شدن درب است. در واقع درب باید به راحتی و با آرامی بسته شود. نکته دیگر نیز می توان به ضد صدا بودن آن ها اشاره داشت. در عین حال موارد مهم دیگری هم وجود دارد که با توجه به ویژگی ها مشخص می شوند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت اتاک درب در ارتباط با ویژگی درب های ضد سرقت استاندارد صحبت کردیم. اما نکته آخر این که درب ضد سرقت استاندارد به نحوی طراحی و ساخته شده اند که بعد از نصب در چهارچوب غیر قابل اهرم کردن می باشند. بهتر است هنگام نصب این درب ها دقت شود شکافی بین چهارچوب و درب وجود نداشته باشد و حداکثر این شکاف چیزی حدود ۵ میلی متر باشد. دقت کنید در صورتی که این فاصله بیشتر از این باشد امنیت درب به خطر می افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + سیزده =