چرا اتاک درب ضد سرقت ارزان تولید نمیکند ؟

درب-ضد-سرقت-ارزان

درب-ضد-سرقت-ارزان


درب ضد سرقت ارزان

قیمت درب های ضد سرقت با در نظر گرفتن نوع یراق آلات استفاده شده در درب ضدسرقت ، نوع، جنس و ضخامت رویه، نوع دستگیره، نوع قفل ها، تعداد زبانه ها و سیستم داخلی درب تعیین می گردد بنابراین نوع کیفیت هر یک از موارد ذکر شده و کشور تولیدکننده ی آن ها بسیار حائز اهمیت است. درب ضد سرقت ارزانی که در حال حاضر در بازار ایران یافت می شود به دو دسته ی چینی و ایرانی دسته بندی می شود.

معرفی انواع درب های ضد سرقت ارزان

درب های ضد سرقت چینی

این درب ها که در پایین ترین کیفیت لازم جهت حفظ ایمنی قراردارد مقاومت چندانی در برابر فشار های مکانیکی نداشته و آسیب پذیری بالایی در مواجهه با سارقین دارد و بنابراین عنوان ضد سرقت عنوان مناسبی برای این دسته از درب ها نمیتواند باشد.

متریال مورد استفاده برای این درب ها نیز جزء ورق های آهنی ساده محسوب می شود و بنابراین استحکام لازم برای مقاومت در برابر فشار را ندارد. علاوه براین ضخامت رویه، چارچوب کلاف این درب ها به قدری پایین می باشد که وزن درب های ضد سرقت را تا ۴۰ کیلوگرم نیز کاهش میدهد.

در درب ایمنی چینی محفظه ی درونی درب نیز توسط مقوای فشرده پر می شود و عایق های صوتی و حرارتی لازم در درب در نظر گرفته نشده است و ساختار فلزی در درب وجود ندارد. با توجه به کیفیت پایین شبکه داخلی درب استفاده از قفل هایی مثل قفل های مرکزی و چنگکی نیز توان افزایش مقاومت درب را دارد و تقریبا بی تاثیر می باشد.

درب ایمنی ایرانی

در درب های ایمنی ارزان ایرانی که از لحاظ کیفیت بهتر از درب های چینی می باشدبه جای آهن از فولاد به جاي اهن استفاده شده است و بنابراین استحکام بالاتری نسبت به درب های چینی دارد

اما ضخامت پایین چارچوب و ضخامت رویه ی کم و فقدان ساختار فلزی همچنان موجب ضعف این درب های جهت مقاومت در برابر فشارهای مکانیکی می شود. درب های ضد سرقت ایرانی همانند درب های سبک چینی ضخامت چارچوب و کلاف پایینی دارد و در نتیجه مقاومت لازم در مواجهه با دیلم و ابزارآلات مشابه را نخواهد داشت.

گرید دیگر دربهای ایمنی ایرانی ارزان، با توجه به اینکه استراکچر داخلی آن فلزی است لذا مستحکم تر در مقابل دیلم کردن دربها میباشد .ولی ضخامت چهارچوب و کلاف درب در حدود دربهای سبک سبک چینی است . مسئله ی حائز اهمیتی که در مورد درب ایمنی ارزان چینی و ایرانی وجود دارد قیمت پایین آن ها می باشد .

علت ارزان بودن درب ضد سرقت ارزان

در هنگام خرید درب ضد سرقت قیمت درب ها میتواند معیار مناسبی جهت تخمین کیفیت درب باشد. اینکه چه مقدار درب خریداری شده ایمن هست سوالی است اغلب برای مصرف کنندگان مطرح هست. جهت یافتن مناسب برای این سوال لازم است به چند نکته که در زیر به آن ها اشاره می کنیم توجه کنیم.
فاکتور مهم تعیین کیفیت درب های ضد سرقت میزان امنیت آن می باشد

که مسلما تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد‌. ضخامت چارچوب و کلاف درب، ضخامت رویه، جنس رویه ی درب، قفل های به کار رفته، تعداد زبانه ها، نوع دستگیره ها از حمله عوامل موثر در کیفیت و بعد از آن تعیین قیمت درب می باشند.
درب ضد سرقت چینی که معمولا ساختار داخلی و استحکام مناسبی ندارند و در آن ها از فلزات با ضخامت بسیار کم و مغزی های توخالی استفاده شده است به راحتی قابل باز شدن هستند و در نتیجه قیمت پایین آن ها در بازار ایران متعاقب از کیفیت و امنیت پایبن درب می باشد.

حتما می دانید که یکی از مهمترین اجزای تامین کننده امنیت درب ضد سرقت، قفل آن است. در مورد درب های ایرانی ارزان نیز استفاده از یراق آلات ارزان و رویه های کم ضخامت و همچنین ضخامت پایین چارچوب و کلاف و علاوه براین نبود هزینه های گمرکی منجر به کاهش قیمت درب ها شده است.

در این میان مجموعه ی آتاک درب ایران تنها با هدف تامین امنیت کاربران و بهبود هر چه بیشتر کیفیت با وجود تمام محدودیت های این صنعت در تامین مواد اولیه قادر به تولید درب هایی است که در مقایسه با درب های ارزان چینی و ایرانی موجود در بازار امنیت بسیار بالاتری دارند و با وجود کیفیت یکسان با درب های ایمنی ترک قیمت مناسب تری نیز دارند.
کیفیت و امنیت اصل اول مجموعه ی آتاک درب ایران بوده و تمامی طراحی ها نیز منطبق بر این اصل می باشند. بنابراین و باتوجه تمامی موارد ذکر شده درب های ضد سرقت ارزان در مجموعه ی آتاک درب ایران تولید نمیشود زیرل قیمت های پایین درب های ضد سرقت نشانه خوبی نبوده و میتواند نتایج جبران ناپذیری را برای مصرف کنندگان داشته باشد.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *