درب ضد سرقت دست ساز با قفل گاو صندوقی

درب ضد سرقت دست ساز با قفل گاو صندوقی

در سری جدید در ضد سرقت اتاک درب که بصورت رویه های کاملا دست ساز می باشد بدین صورت که رویه ها همگی کار دست بوده و با ترکیب از چوب طبیعی و ام دی اف ساخته شده است اینگونه درب ها که با استفاده از چوب گردو یا راش یا بلوط می باشند در ساختشان با استفاده از اشکال طبیعی چوب طبیعی جهت ساخت استفاده می گردد همپچنین در سری جدید درب ضد سرقت ترک آتاک درب از قفل های گاو صندوقی استفاده شده است و بجای قفل های معمولی کاله ترکیه از قفل های گاو صندوقی با قدرت بالاتر و امنیت بالتر استفاده می گردد این گونه درب های که در سری های لوکس آتاک درب قرار دارند بسیار مقاوم نیز می باشند
تفاوت قفل گاو صندوقی با سایر قفل ها چیست ؟
سارقان دو‌ روش جهت ورود به خانه امتحان می کنند روش اول استفاده از دیلم می باشد که سعی می کنند با فشار اوردن به قسمت قفل لنگه ی درب را از چارچوب جدا کنند که این روش در درب های ما به دلیل ضد دیلم بودن امکان ندارد اما روش دوم ورود سارقان در اوردن مغزی درب می باشد که برای جلوگیری از این روش ما قفل گاو صندوقی را پیشنهاد میکنیم که ضد اسید و بدون مغزی می باشد و عملا هیچ راهی برای ورود سارقان پس از نصب این قفل در درب باقی نمی ماند بذا این نوع قفل به دلیل ساختار فنی خود امکان نفوذ به منزل را تقریبا به صفر می رساند لذا توصیه میکنیم اگر دنبال دربی با کیفیت و لوکس هستید حتما از سری درب ها لوکس ما قفل های گاو صندوقی خریداری نمایید تا خیالتان از خانه و کاشانه خود راحت باشد و با خیالی راحت بتوانید به زندگی خود بپردازیددرب های ضد سرقت با قفل گاو صندوقی ما بصورت ۲ قفل با ۵ کلید و یک قفل با ۲ کلید می باشند و دارای سطح امنیتی بسیار بالایی هستند 
ساخت انواع در ضد سرقت ترک و درب لابی جز محصولات اصلی شرکت اتاک درب با یراق الات لوکس و دستگیره های به روز می باشد

میزان رضایت مشتریان از این نوع قفل:

  • یکی دیگر از المان های که به شما کمک می کند تا میزان رضایت مندی مشتریانتان را مورد سنجش قرار بدهید ، میزان وفاداری مشتریان شما به برندتان می باشد. اگر به اوضاع فعلی بازار دقت کنید متوجه می شوید که اشباعی در بازار حاکم است و وفاداری مشتریان نسبت به یک برند خود نشان دهنده ی رضایت مندی آنها می باشد. همین مورد کمک بزرگی به بررسی هایتان می کند. (این نکته را به خوبی در نظر بگیرید که مشتری راضی با مشتری وفادار کاملا متفاوت است و شما هیچ وقت به مشتری راضی بسنده نکنید و در تلاش برای مشتریان وفادار باشید).
  • اینکه همیشه انتظار داشته باشید مشتریان به صورت صد در صدی از شما رضایت داشته باشید کمی دور از انتظار است. آن چیزی که در سنجش میزان رضایت مندی مشتری مهم است تلاش برای جلب رضایت و بالا بردن آن است. باید به صورت مرتب شاخص های رضایت مندی مشتریان را مورد سنجش قرار بدهید. بعد از آن عارضه یابی ها پس از سنجش رضایت مشتری صورت بگیرد.

شما باید با توجه به نوع برند خود شاخص های رضایت مشتریان را تعریف کرده و همچنین به شکل دوره ی به سنجش و ارزیابی این مورد مهم بپردازید چون کسب و کاری موفق و کسب و کاری که به سود برسد شامل کسب و کاری خواهد بود که با توجه به عملکردی که انجام میدهد میزان رضایت مشتریانش نسبت به رقبا بیشتر باشد و همچنین به طبع آن دارای مشتریان وفادار بیشتری خواهد بود.